Serwis używa plików cookies, których zakres wykorzystania określają ustawienia Twojej przeglądarki. Bez zmiany tych ustawień informacje z plików cookies mogą być wykorzystane w celu personalizacji wyświetlanych reklam. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
zamknij
9 miesiąc temu przez Asia

Czarne pomidory i ich właściwości antynowotworowe. Dlaczego warto po nie sięgnąć – Holistic

brak rzetelności
Opublikowano w holistic-polska.pl
CZARNE POMIDORY I ICH WŁAŚCIWOŚCI ANTYNOWOTWOROWE. DLACZEGO WARTO PO NIE SIĘGNĄĆ

Czarne pomidory i ich właściwości antynowotworowe

W ostatnim czasie naukowcy wyhodowali czarne pomidory, których odmiana nosi nazwę „Indigo Rose”. Celem badań było wyhodowanie warzywa, które łączyłoby w sobie antyoksydacyjne właściwości likopenu, który jest w znanych nam czerwonych pomidorach i inne antyoksydanty o znacznie większej mocy.

Warzywa te swą czarną barwę zawdzięczają antocyjanom, które są naturalnymi substancjami i najmocniejszymi antyoksydantami, jakie możemy spotkać w przyrodzie. Naukowcy podkreślają, że do produkcji tych warzyw nie wykorzystano inżynierii genetycznej, a jedynie skrzyżowanie materiału genetycznego pomidorów i… borówki. Owoce są okrągłe, średniej wielkości i należą do późnej odmiany, ale najważniejsze są ich właściwości prozdrowotne.

Komentarz zgłaszającego

Marka naturalnych suplementów diety Holistic używa w swoich przekazach medialnych motta "Our knowledge your health" (tłum.: "Nasza wiedza Twoje zdrowie") i brak kompromisu co do jakości swoich produktów. Na blogu marki możemy zapoznać się z tekstami o bardzo zróżnicowanej wartości merytorycznej, w tym tak nierzetelny i manipulacyjny wpis jak ten przytoczony, gdzie:

- autor artykułu nie podaje żadnych źródeł dla przytoczonych informacji.
- autor artykułu już w tytule sugeruje antynowotworowe właściwości czarnych pomidorów, podczas gdy nie podaje żadnych faktów popierających tę hipotezę w treści.
- artykuł jest zadziwiająco co do treści i formy do artykułu z 2013 roku z serwisu fresh-market.pl, dotyczącego właściwości czarnych pomidorów

Źródła:

Pokaż komentarze