Serwis używa plików cookies, których zakres wykorzystania określają ustawienia Twojej przeglądarki. Bez zmiany tych ustawień informacje z plików cookies mogą być wykorzystane w celu personalizacji wyświetlanych reklam. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
zamknij
4 miesiąc temu przez RO

Kompromitująca wpadka Black Lives Matter. "Oburzające, jak ludzie to wykorzystali"

nieprawda
Opublikowano w www.sport.pl
Kompromitująca wpadka aktywistów z ruchu Black Lives Matter. Zdjęcie kobiety, która miała być pobita po protestach i wykorzystana seksualnie, w rzeczywistości należy do rosyjskiej zawodniczki MMA Anastazji Jankowej.
Kompromitująca wpadka Black Lives Matter. "Oburzające, jak ludzie to wykorzystali"

Komentarz zgłaszającego

Artykuł informuje o wpadce ruchu Black Leaves Matter, pojawia się w nim niedokładne tłumaczenie podpisu pod zdjęciem (które faktycznie zostało skradzione zawodniczce MMA), nielogiczne zresztą. Całość sugeruje, że to fake news nieświadomie wykorzystany przez ten ruch. Tymczasem jest to raczej próba strollowania tego ruchu przez jego przeciwników. Podpis zdjęcia informuje o tym, że kobietę zgwałcili i pobili nie biali, i z tego powodu nie zdecydowała się zgłosić tego faktu policji, by czarnoskórzy nie mieli z tego tytułu nieprzyjemności. Nonsensem zatem byłoby wykorzystywanie tak opisanego zdjęcia przez ruch BLM, bo stawiałoby jego uczestników w złym świetle, podobnie jak jego zwolenników.

Źródła:

Pokaż komentarze