Serwis używa plików cookies, których zakres wykorzystania określają ustawienia Twojej przeglądarki. Bez zmiany tych ustawień informacje z plików cookies mogą być wykorzystane w celu personalizacji wyświetlanych reklam. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
zamknij
2 rok temu przez Cycero

Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który prowadził samochód po pijanemu! Uzasadnienie: „Nie wiedział, że miał alkohol we krwi”

nieprawda
Opublikowano w wpolityce.pl
Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który prowadził samochód po pijanemu!
Sąd Najwyższy uwolnił właśnie od odpowiedzialności prokuratora z Kielc, który został przyłapany na jeździe po pijanemu. Uznał, że prokurator… mógł nie wiedzieć, że ma we krwi alkohol – dowiedział się portal wPolityce.pl.
Sędzia oczywiście się odwoływał, aż doszło do kasacji przed Sądem Najwyższym. Ten nie miał problemu z dyscyplinarnym uniewinnieniem śledczego z Kielc.
manipulacja
Oto dowód, jak potrzebna jest reforma sądownictwa i utworzenie w Sądzie Najwyższym Izby Dyscyplinarnej dla sędziów i prokuratorów, która nie będzie patrzyła przez palce na winy kolegów po fachu.
Ogłosił, że sądy niższej instancji nie odniosły się do wyjaśnień prokuratora, który twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, iż ma we krwi alkohol.

Komentarz zgłaszającego

Doniesienia portalu wPolityce.pl o rzekomym uniewinnieniu przez Sąd Najwyższy wydalonego ze służby dyscyplinarnie prokuratora, którego uznano za winnego uchybienia godności urzędu przez prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, zawierają informacje nieprawdziwe i zmanipulowane.

Z uwagi na rażące błędy procesowe popełnione przez odwoławczy sąd dyscyplinarny dla prokuratorów Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuraturze Generalnym i sprawę przekazał temu sądowi do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym.

W sprawie nie doszło do uniewinnienia obwinionego przez Sąd Najwyższy, który w ogóle nie zajmował się rozstrzyganiem tego, jaka była świadomość i wiedza obwinionego prokuratora w czasie, gdy prowadził samochód.

To nie koniec tej sprawy. Teraz zajmie się nią ponownie odwoławczy sąd dyscyplinarny dla prokuratorów.

Źródła:

Pokaż komentarze