Serwis używa plików cookies, których zakres wykorzystania określają ustawienia Twojej przeglądarki. Bez zmiany tych ustawień informacje z plików cookies mogą być wykorzystane w celu personalizacji wyświetlanych reklam. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
zamknij
8 miesiąc temu przez Anton

Same racjonalne i optymistyczne dane o „pandemii” – żyj i pozwól żyć innym! | Page 4 | Kontrowersje.net

nieprawda
Opublikowano w www.kontrowersje.net
Cały czas powtarzam, nie ma żadnej pandemii, jest paranoja, zbiorowa i indywidualna, a wszystko to razem odwraca uwagę od „kryzysu”. Nie ma się czego bać lub jak kto woli równie dobrze można się bać i popadać w histerię z powodu anginy, grypy, różyczki, czy rozstroju żołądka.
Taka „kwarantanna” jaką mamy, może ograniczyć wszystkie infekcje o 5, maksymalnie 15%, ale przed pandemią, której zresztą nie ma, w żadnym razie by nas nie uchroniła. Wystarczy sobie popatrzeć na kasjerki Biedronki, ponieważ to one bardziej niż lekarze i pielęgniarki są narażone na złapanie wirusów. Czy w tej grupie zawodowej mamy pomór? Nie, przeciwnie, one się uodporniły, z wiadomych względów, organizm sam sobie radzi z większością mikrobów, gdyby tak nie było padalibyśmy jak muchy po każdym kontakcie z mikrobem.
Po trzech tygodniach straszenia, polowania na niezdyscyplinowanych, kłótni pomiędzy mężami i żonami, rodzicami i dziećmi, o to „co się dzieje we Włoszech”, każdy człowiek może zbzikować. Za cały ten klimat, jak zwykle zresztą, odpowiadają politycy i dziennikarze, ale tym razem swoje dołożyli lekarze, którzy jako grupa zawodowa wiele się od wyżej wymienionych nie różnią, też czują się półbogami i przedstawicielami wyjątkowej, wręcz „nadzwyczajnej kasty”. Szary Kowalski w takim imadle presji i co tu dużo mówić paranoi, ma niewielkie szanse na zachowanie komfortu psychicznego i każdego dnia popada w coraz większą depresję. Nawet jeśli rozsądny człowiek poukłada sobie w głowie kilka podstawowych spraw, to natychmiast zostanie zaatakowany emocjami i szantażem emocjonalnym z telewizora, Internetu i własnego domu.
Cały artykuł to szerzenie dezinformacji
manipulacja
.

Komentarz zgłaszającego

Szerzenie nieprawdziwych informacji o pandemii mogące wpłynąć na bagatelizowanie zasad bezpieczeństwa przez obywateli

Źródła:

Pokaż komentarze